Gibraltár

Britská enkláva na juhu Španielska, unikátne miesto s bohatou históriou.

Gibraltár "The Rock" je fascinujúce miesto so zmesou sebe vlastných kuriozít... červené poštové schránky a telefónne búdky alebo opice na skale - jediné miesto v Európe kde opice žijú voľne v prírode.

Gibraltar

Gibraltár je v skutočnosti kultúrny koktail s vlastným obyvateľstvom s talianskymi, španielskými, africkými koreňami. Samozrejme, že hlavnou pamiatkou je úžasná skala, obrovský vápencový hrebeň, ktorý sa týči do 426m, so strmými útesmi na severnej a východnej strane. U starých Grékov a Rimanov to bol jeden z dvoch herkulesových pilierov - Herkules stojaci na dvoch kontinentoch - v Európe skala Gibraltár, v Afrike pohorie Atlas. Tieto dve veľké skaly boli označované v staroveku ako koniec sveta. Zo skaly je nádherný výhľad na celé pobrežie Costa del Sol a tiež na pohorie Atlas na druhej strane gibraltárskej úžiny, 25 km širokej.

Gibraltar

Gibraltár je strategický bod na mape sveta, je to duty free zóna a kvôli tomu je obľúbeným miestom pre nákup alkoholu, tabaku, benzínu, kozmetiky alebo elektroniky za nízke ceny.

Čo si nenechajte újsť počas návštevy Gibraltáru:

  • vyhliadka na skale - lanovka alebo výlet so sprievodcom
  • opice na skale
  • vojenské tunely vo vnútri skaly
  • staré mesto
  • botanická záhrada
  • nákup - duty free zone

Costa Golf ponúka jednodňový výlet do enklávy Gibraltár so slovenským sprievodcom počas celého roka.

Poskladajte si
golfovú dovolenku:

Vyberte si ubytovanie:


Máte otázky?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Kontakt